Preskočiť na obsah

O mne

Petra Eller

Petra Eller (ona/jej) sa narodila 22. 4. 1997 v Nitre. Už odkedy sa pamätá, bola neprestajnou čitateľkou každej knihy, ktorá jej prišla pod ruku. Onedlho po prečítaní svojich prvých fantasy kníh nadobudla neoblomné presvedčenie, že každý príbeh je oveľa lepší, ak obsahuje mágiu, preto iným žánrom zriedkakedy venuje pozornosť.

Keď Petra ale v pätnástich rokoch sama napísala svoj prvý príbeh, jej život sa nenávratne zmenil. Túto udalosť charakterizuje slovami: „Spadla som do zajačej nory a teraz si všetci myslia, že som zošalela. Ja som ale našla svoju Ríšu divov, v ktorej som šťastná.“

Odvtedy neprežila jediný deň, v ktorý by buď nepísala, alebo nemyslela na to, čo bude písať. Jej hlava totiž nikdy neprestáva plodiť nápady na príbehy, respektíve svety, systémy mágie a postavy, pre ktoré nikdy nemá dej. Petra im preto s diabolským úsmevom začne ubližovať a vždy to nejako dopadne.

Dá sa povedať, že písanie sa pre Petru stalo dôležitejším ako dýchanie, keďže je kvôli spinálnej svalovej atrofii permanentne napojená na pľúcnu ventiláciu. Okrem toho postupom života stratila kontrolu nad všetkými svalmi od krku nadol a neskôr jej ju začala pomaly navracať prelomová liečba. Petra svoje zdravotné postihnutie považuje za dôležitú súčasť svojej identity, často veľmi pozitívnu aj napriek tomu, že sa väčšinu jej života jednalo o terminálnu diagnózu.

Svoje dni aktuálne trávi neustálym písaním očami pomocou technológie Tobii PCEye 5, a to lyrizovanou prózou zväčša o svojich najobľúbenejších témach: smrti, rovnosti a umení. Popritom vďaka osobným asistentkám natáča videá. A svoje nedostatočné prestávky trávi hraním videohier, sledovaním seriálov alebo vizuálnou tvorbou.